poniedziałek, 2 stycznia 2017

Akcja "Moto Zawiercie o lepsze jutro", czyli pomoc potrzebującym

Od pewnego czasu na terenie Zawiercia i okolic funkcjonuje akcja charytatywna, która ma na celu pomoc potrzebującym rodzinom. To właśnie "Moto Zawiercie o lepsze jutro".


Głównym celem przedsięwzięcia jest zbiórka sprzętów AGD, elektroniki, czasem mebli i zabawek. Przedmioty te przekazują darczyńcy, dla których stają się już niepotrzebne. Inicjatorzy akcji działający charytatywnie zapewniają transport i dostawę tych sprzętów. Dużo pomaga internet, bo to właśnie dzięki niemu wolontariusze mogą kontaktować się z darczyńcami i potrzebującymi osobami. Są to często rodziny, które ze względu na niskie zarobki lub trudną sytuację nie mogą zakupić podstawowych sprzętów. Przed przekazaniem takiego sprzętu inicjatorzy odbywają krótką rozmowę z rodziną, by mieć pewność, że przedmioty trafiają do osób, które naprawdę tego potrzebują.

Oprócz zbiórki sprzętów, Moto Zawiercie pomaga też w drobnych pracach budowlanych i załatwianiu spraw formalnych, czyli ogólnie rozumiana pomoc dla rodzin. Akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Często na ulicach miasta i okolic możemy spotkać charakterystyczny czerwony samochód kombi z przyczepą, który przewozi sprzęty. 

Aby przekazać dary dla rodzin lub uzyskać pomoc wystarczy skontaktować się przez maila motozawiercie@lepszejutro.hub.pl lub zadzwonić pod numer 884 305 056. Można też dostarczyć je do serwisu motocyklowego przy ulicy Smuga 24. Więcej informacji na ich facebooku.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/