czwartek, 8 grudnia 2016

Zamontowano świąteczne ozdoby w Zawierciu

Jak co roku, Zawiercie zostało udekorowane z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na ulicach miasta możemy zobaczyć różne, kolorowe instalacje.


Przy latarniach na ulicach i rondach zamontowano niebieskie i białe ozdoby z wizerunkami płatków śniegu. Od 6 grudnia na placu Jana Pawła II przy fontannie stoi choinka. W tym roku została nieco zmieniona.

- Nowością w tym roku są nowe ozdoby na miejskiej choince oraz nowy moduł drzewka, dzięki któremu choinka będzie wyższa o dwa metry. - mówi Łukasz Czop, rzecznik Urzędu Miasta.

Kolejną zmianą jest pojawienie się nowej iluminacji zamontowanej na budynku zawierciańskiego magistratu. Na oknach wisi duża, jasna instalacja z gwiazdami. Również filary budynku zostały udekorowane białymi światełkami.

- Co roku staramy się dokupować nowe ozdoby. W tym roku na ten cel przeznaczyliśmy około 43 tys. złotych. W tej kwocie zawarte są kolejne ozdoby, które pojawiają się na latarniach. Ozdoby są sukcesywnie włączane. Sprawdzamy, czy wszystkie elementy są sprawne. Jeśli jakiś zestaw już się przepalił, to będziemy to naprawiać. - podkreśla rzecznik.

Nasze miasto dekorują również sami mieszkańcy. Przechadzając się wieczorową porą można dostrzec światełka i inne ozdoby w oknach bloków czy też przy domach jednorodzinnych. Spotkać też można małe choinki na blokowiskach i osiedlach. Jak zawsze, dekoracje zamontowano też np. na niektórych wieżowcach spółdzielni, przy biurowcu Odlewni Żeliwa, przy Komendzie Państwowej Straży Pożarnej, na budynku Miejskiego Ośrodka Kultury i w innych miejscach. Dzięki tym ozdobom możemy w pełni poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

1 komentarz:

  1. Mam nadzieję, że o najstarszej dzielnicy Zawiercia nikt nie zapomni i już wkrótce zostanie włączone oświetlenie świąteczne na ulicach Kromołowa.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/