wtorek, 27 grudnia 2016

Szpital Powiatowy z dobrym wynikiem

Szpital Powiatowy w Zawierciu kończy rok 2016 z dobrym wynikiem. Przynajmniej, jeśli chodzi o kwestię modernizacji. 


W bieżącym roku placówka przeszła gruntowny remont zewnątrz i wewnątrz budynku. Oprócz nowej elewacji wymieniono m.in. blisko tysiąc okien, zmodernizowano oświetlenie, wybrane pomieszczenia i klatki schodowe. Kolejną ważną zmianą w tym roku była wymiana i kupno nowych sprzętów.

Szpital zakupił dwa specjalistyczne stoły operacyjne do przeprowadzania zabiegów przez Oddział Położniczo-Ginekologiczny i Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Oddział Okulistyczny dysponuje natomiast nowoczesnym mikroskopem operacyjnym na statywie z przystawką do witrektomii. Kolejny nowy zakupiony sprzęt pozwala ocenić tzw. węzeł wartowniczy, co pomaga w diagnozie nowotworów.

Ukoronowaniem całorocznych działań zmierzających do poprawy warunków leczenia jest pojawienie się na Oddziale Chorób Wewnętrznych kolejnego sprzętu. W lecznicy pojawiło się sześć kardiomonitorów hemodynamicznych wraz z akcesoriami oraz centrala do intensywnego nadzoru pacjentów. Koszt tego wyposażenia wyniósł 70 tys. zł, przy czym jego zakup w znacznej części (59 500 zł) sfinansowany został dotacją z Ministerstwa Zdrowia (w ramach programu Polkard). Udział szpitala to 10 559,60 zł. 

Pozostaje mieć nadzieję, że kolejny rok będzie równie dobry, bo przecież zdrowie jest najważniejsze. Wszyscy też trzymają kciuki za poprawę sytuacji finansowej placówki, co może być nieco trudniejszym wyzwaniem.1 komentarz:

  1. Szkoda tylko, że większość personelu zostawia duzo do życzenia.....

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/