wtorek, 13 grudnia 2016

Nie będzie koncertów gwiazd na sylwestrze i na WOŚP

Wygląda na to, że w najbliższym czasie nie możemy liczyć na występy znanych wykonawców w Zawierciu. Miasto nie planuje dużych koncertów podczas sylwestra i WOŚP.


Rok temu władze miasta pozytywnie zaskoczyły mieszkańców organizując koncert podczas Zawierciańskiej Nocy Sylwestrowej. Na scenie zagrał zespół Video, znany z kawałków "Ktoś nowy" czy też "Szminki róż". Pod sceną zgromadziło się naprawdę wielu zawiercian, którzy dobrze się bawili przy znanych przebojach. Czy w tym roku również planowany jest duży koncert? Z informacji, które udało mi się uzyskać wynika, że nie. Będzie to podobny sylwester jak w poprzednich latach, czyli bez większych rewelacji. Na pewno będzie muzyka z głośników i pokaz pirotechniczny jak co roku.

Jak będzie wyglądać Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? W poprzednich finałach na zawierciańskiej scenie oglądaliśmy m.in zespół Weekend, Ewę Farnę i Dawida Kwiatkowskiego. Po zmianie szefa sztabu w 2016 roku, którym została ponownie Iwona Wiklik, forma Finału została zmieniona. Podczas 24. Finału rok temu na scenie zagrały cztery rockowe zespoły z Zawiercia i okolic. Najbliższy, 25. Finał WOŚP będzie wyglądał bardzo podobnie.

- Na całą imprezę przeznaczamy 10 tysięcy złotych. WOŚP, to wydarzenie, w którym główną rolę odgrywa zbiórka pieniędzy i wolontariat. Nie uważamy, by przeznaczanie z miejskiej kasy środków większych, niż te które zostaną zebrane do puszek było słuszne. Stawiamy na zespoły, które grają za przysłowiowy zwrot kosztów dojazdu i które mają takie wymagania sprzętowe, którym jesteśmy w stanie sprostać. - mówi Łukasz Czop, rzecznik Urzędu Miasta.

- Prace nad programem finału trwają, ale już dziś mogę zdradzić, że podobnie jak w ubiegłym roku będą to zespoły rockowe. Planujemy również inne atrakcje. Szczegóły podamy niebawem. - dodaje.

8 komentarzy:

 1. beznadziejnie jak zawsze w tym mieście eh...

  OdpowiedzUsuń
 2. Na Sylwestra coś powinno być fajnego, z WOŚP mądre zagranie?

  OdpowiedzUsuń
 3. No i bardzo dobrze, że budżet został racjonalizowany. Jaki był sens wydawania z miejskiego budżetu 120 tys. po to aby zebrać 5 tys. Jestem jak najbardziej za WOŚP ale przez lata idea została wypaczona między innymi przez artystów, którzy żądają za występ po kilkanaście tysięcy złotych w tym dniu pod płaszczykiem kosztów dojazdu. To samo się tyczy konferansjerów obsługi technicznej itp. Zamiast narzekać proponuje docenić przede wszystkim wolontariuszy a najlepiej samemu zostać wolontariuszem niż oczekiwać koncertu mega gwiazd. Mniej narzekania więcej zaangażowania...

  OdpowiedzUsuń
 4. Sylwester kicha ale z WOŚP popieram. To akcja charytatywna a nie droga zabawa dla rozkapryszonych gimnazjalistek

  OdpowiedzUsuń
 5. Pieniądze na inne inwestycje są, a miasto pod względem kulturalnym umiera, taka władza, byle najwięcej dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z tego co mi wiadomo podczas WOŚP z założenia powinny grać zespoły "za zwrot kosztu dojazdu". To chyba nic niezwykłego. A że miasto nie dysponuje super sprzętem nagłaśniającym to wiadomo nie od dziś...

  OdpowiedzUsuń
 7. Za to w wakacje po raz trzeci przez 15 min będziemy mogli nacieszyć oczy kolarzami w trakcie Tour de Pologne ;)

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/