niedziela, 11 grudnia 2016

Jurajskie Morsy w akcji!

Dziś przy Karczmie Czarci Młyn odbył się Wielki Jurajski Zlot Morsów. Ponad 130 osób weszło do jeziora.

"Jurajskie Morsy" to grupa działająca od kilku lat w Zawierciu, której przewodniczy Andrzej Kręgiel. Kąpiele odbywają się w każdą niedzielę i święta. Celem kąpieli jest utrzymanie dobrej sprawności ciała i zdrowia. Zdrowy tryb życia to jeden z głównych celów Grupy Jura'PL, która jest ściśle związana z morsami. 

Morsy z Zawiercia co pewien czas organizują większe wydarzenia. Niedawno w nietypowy sposób obchodzili Święto Niepodległości. 11 listopada weszli do wody w biało-czerwonych barwach. Rok temu w grudniu razem z morsami z całego kraju bili rekord Guinessa. Jurajskie Morsy biorą też udział w różnych zlotach i imprezach w całym kraju. 

Taki zlot został zorganizowany dziś w Zawierciu, przy Karczmie Czarci Młyn. Udział w nim wzięło ponad 130 morsów. Byli to ludzie zarówno z Zawiercia jak i z innych miast. Pojawiły się morsy m.in z Olkusza, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca i nie tylko. Zobaczcie zdjęcia.



0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/