poniedziałek, 12 grudnia 2016

Biofeedback, czyli nowy sprzęt dla szpitala

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej zawierciańskiej placówki wzbogacił się o nowy, służący podopiecznym sprzęt. 


Biofeedback to urządzenie poprawiające koordynację ruchowo-wzrokową, ale także metoda terapeutyczna. Jej istotę stanowi reagowanie aparatu na zachowania pacjenta i „podpowiadanie” mu (np. za pomocą sygnałów dźwiękowych), które z nich są prawidłowe. 

Biofeedback trafił do Zawiercia dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Zdrowia, które wsparło zakup 36 tysiącami złotych (finansowy udział szpitala wyniósł 4 tys. zł). Ten cenny nabytek jest owocem uczestnictwa szpitala w rządowym programie Polkard.  

- Cieszy nas każdy nowa zdobycz medyczna. Jej pojawienie się świadczy, że nie stoimy w miejscu, lecz zmieniamy się dla pacjentów - zaznacza dyrektor Anna Pilarczyk-Sprycha.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/