czwartek, 10 listopada 2016

Za nami III Zawierciańska Noc Muzeum - zdjęcia

Za nami kolejne duże wydarzenie kulturalne w Zawierciu. Dziś, 10 listopada, odbyła się III Zawierciańska Noc Muzeum w Galerii Muzealnej Leszka Dutki.

W trakcie wydarzenia uczestnicy mieli możliwość obejrzenia różnych występów artystycznych. Przed publicznością zaprezentowali się Agnieszka Chrzanowska, artyści z zespołu "Ze Starej Płyty", Agnieszka Mrozińska, Katarzyna Oruby i Bartosz Pacana z „Etnos Ensemble”. To jednak nie wszystko.

Przez cały czas trwania Nocy można było podziwiać ekspozycję dzieł śp. Leszka Dutki, Honorowego Obywatela Miasta, które dotąd nie zostały wystawione. Obejrzeć też można było wystawy: Małgorzaty Lazarek, Grażyny Bieniasz, Katarzyny Wieczorek i Karoliny M. Kowalskiej. Wystawiono również pokazowe stroje Anny Musialskiej. Ponadto była okazja wysłuchać wykładów dr Marcina Janeczka i Dariusza Mukamiełowa, który opowiedział krótko o historii miasta a także o swoich fotografiach. Iwona Janeczek czytała wszystkim fraszki i wiersze związane z Zawierciem. Nie zabrakło też czegoś dla dzieci, czyli warsztatów z linorytu, które poprowadziła Aleksandra Szlęk. Całość poprowadziła jak zawsze, Pełnomocnik Prezydenta ds. dokumentowania tradycji miasta i dorobku artystycznego, Grażyna Ferdyn. 

Zobaczcie zdjęcia.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/