środa, 9 listopada 2016

Wystawa na fontannie poświęcona Żołnierzom Wyklętym

Na placu św. Jana Pawła II w Zawierciu przy fontannie ustawiona została tymczasowa wystawa poświęcona Żołnierzom Niezłomnym. Jej tytuł brzmi "Odzyskani Bohaterowie".


Na sześciu podwójnych planszach możemy znaleźć ciekawe informacje dotyczące Żołnierzy Wyklętych, ich działań i brygad do których należeli. Znajdziemy tam również fotografie i fragmenty dokumentów.

Organizatorem wystawy jest Inicjatywa Historyczna. Akcja powstała we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej i Dolnośląskim Okręgiem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. To nie pierwsza taka wystawa, która powstała przy zawierciańskiej fontannie. W poprzednich latach również mieliśmy okazję podziwiać inne wystawy o tematyce historycznej. Zobaczcie zdjęcia.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/