niedziela, 20 listopada 2016

Warsztaty z muzykami Filharmonii Śląskiej w Zawierciu

Zawierciańska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna znów w akcji. Trwają warsztaty z udziałem muzyków Filharmonii Śląskiej.

W sobotę 19 listopada w sali 305 Miejskiego Ośrodka Kultury odbyły się kolejne już zajęcia, w których udział wzięli artyści na co dzień grający w Filharmonii Śląskiej. To okazja do wymiany doświadczeń i udoskonalenia umiejętności zawierciańskich muzyków. Są to zarówno próby do kolejnego koncertu Orkiestry, który odbędzie się 26 listopada.

- Nasz ruch muzyczny wciąż się rozwija. Z artystami z filharmonii w Katowicach znam się bardzo długo, już od studiów. Pierwszy raz wystąpili razem z naszą orkiestrą podczas koncertu w ubiegłym roku. Teraz poprosiłem ich o zorganizowanie wspólnych zajęć. - mówi Leopold Stawarz.

Podczas warsztatów artyści doskonalili takie umiejętności jak smyczkowanie czy też artykulacja. Jak mówi dyrektor orkiestry, Miasto Zawiercie wspiera to przedsięwzięcie finansowo.

- Chcemy pokazać brzmienie orkiestry w różnych wydaniach. Podczas najbliższego, listopadowego koncertu z cyklu "Symfonia niejedno ma imię" będzie okazja posłuchać głównie muzyki oratoryjnej i filmowej. W większości opieramy się o muzyków i artystów z naszego miasta. Towarzyszyć nam będzie chór Hejnał Mazańcowice i muzycy z filharmonii. Swój debiut dyrygencki będzie miał Michał Rus, który w większości odpowiada za przygotowanie tego wydarzenia.  - zapowiada Leopold Stawarz.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/