wtorek, 15 listopada 2016

Uczennice z Gimnazjum nr 1 napisały książkę!

"A jeśli mnie zabraknie" to tytuł nowej książki, którą napisały uczennice z Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu. Teraz lektura bierze udział w ogólnopolskim konkursie.


Autorem książki jest "Grupa Desperacko Szukających Przystojnych Brunetów". Opiekunem grupy jest pani Katarzyna Musiał. Pięć uczennic z "jedynki" napisało własne opowiadania, które weszły w skład książki, a szósta była odpowiedzialna za przygotowanie ilustracji.

"Ten zbiór opowiadań jest pytaniem zadanym przestrzeni, krótką historią piątki nastolatków, z różnymi problemami, którzy żyją w kompletnie innych światach. Którzy błądzą, szukając odpowiedzi i światła nadziei. Jak my wszyscy." - czytamy w zapowiedzi powieści. 

Lektura bierze udział w Ogólnopolskim Turnieju Literackim dla szkół ponadpodstawowych pn. "Misja - książka". Aby wesprzeć młodych zawierciańskich twórców można oddawać głosy na książkę w konkursie. Zrobić to można pod tym linkiem. Jednocześnie można również przeczytać tę powieść, która jest dostępna w e-wydaniu pod tym samym linkiem. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/