środa, 9 listopada 2016

Powstaje podświetlane logo miasta na skwerze przy ul. Sikorskiego

Trwają prace związane z powstaniem podświetlanego logo miasta na skwerze przy dworcu. Ma to być atrakcyjna wizytówka Zawiercia.


Ponieważ jest to skwerek w samym centrum miasta, władze zdecydowały, że w tym miejscu powinno powstać coś charakterystycznego dla Zawiercia. Coś co przykuje uwagę mieszkańców i turystów. Władze miasta zarządziły konsultacje społeczne, aby zawiercianie mogli wybrać co ma się pojawić na tym terenie. Wynikiem konsultacji przeprowadzonych w wakacje, większość mieszkańców zdecydowała, że w tym miejscu ma powstać duże, kolorowe, podświetlane logo miasta w kształcie puzzli.

Ulica Sikorskiego jest drogą powiatową, więc zawarto umowę pomiędzy Powiatem Zawierciańskim a Miastem Zawiercie dotyczącą zagospodarowania tego terenu. Inwestycja warta jest około 25 tysięcy złotych. Prace na miejscu już trwają i według planów, realizowane będą do końca miesiąca. Przygotowano już ziemię, a część terenu wysypano jasnymi kamieniami. Zamontowano też specjalne uchwyty, na których stanie logo miasta. Wykonawcą inwestycji została firma "Szanta" Klaudiusza Grocholi ze Świętochłowic. To samo przedsiębiorstwo wykonało też nową kaskadę wodną w parku w Zawierciu w 2012 roku. 
2 komentarze:

  1. A na sąsiednim trawniku nie potrafią chodnika położyć, tylko świeci ścieżka wydeptana przez ludzi w drodze od przystanku autobusowego do Dworca PKP. To by się przydało naprawić, a nie jakieś ...loga ustawiać, które samochodom zawracającym na Sikorskiego będą tylko widoczność zastawiać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy logo nie miało być czasem zamontowane na trawniku koło dworca PKP? W dwóch gazetach zamieścili takowe zdjęcie.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/