czwartek, 24 listopada 2016

Pierwsza debata poświęcona kulturze w MOKu

Dzisiaj, 24 listopada w galerii dolnej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się pierwsza debata pt. "Po co nam kultura?".


Spotkanie rozpoczął jego główny pomysłodawca, Leszek Łazarowicz. - Spróbujemy dziś opowiedzieć na takie pytania jak to, czy zalew kiczu i wielu innych zjawisk kultury masowej ma szansę bytu w kulturze wyższej i czy w dzisiejszych czasach książka, obraz lub kino mają szansę na przeżycie. Na nasze spotkania będziemy zapraszać wybitnych i znanych ludzi nie tylko z Zawiercia, których gościć będziemy tutaj, w naszym salonie. Będziemy poruszać tematy związane z socjologią i kulturą, czyli w zasadzie tego, co dotyczy nas wszystkich. - mówił Łazarowicz.

Następnie głos zabrał Bogdan Dworak, który mówił nie tylko kulturze, ale również o obyczajach, tradycjach i historii. Jak zwykle nie zabrakło humorystycznych akcentów. Przez cały czas trwania spotkania Radał Ciszewski portretował uczestników debaty. Jego dzieła można potem było podziwiać na sztalugach. O oprawę muzyczną zadbał Michał Rus, który wykonał kilka utworów na fortepianie. Oglądać można było zabawne i intrygujące rysunki Andrzeja Mleczki. Dla uczestników przygotowano kawę i herbatę, a także kawę i herbatę. Zainteresowani mogli usiąść przy stolikach, dzięki czemu galeria dolna MOKu na chwilę zamieniła się w małą kawiarnię artystyczną.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/