piątek, 11 listopada 2016

Obchody 11 listopada 2016 w Zawierciu - zdjęcia

Za nami uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości w Zawierciu. 

Najpierw, około godziny 10 ulicami miasta przejechał Jurajski Szwadron Kawalerii im. Króla Jana III Sobieskiego. Następnie, o 10:30 mieszkańcy wzięli udział w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Później wszyscy zgromadzeni na czele z Orkiestrą CMC i pocztami sztandarowymi przemaszerowali z kościoła pod Pomnik Niepodległości. Tam odśpiewano hymn i Rotę, odbył się także Apel Poległych, a goście złożyli wiązanki kwiatów. W ramach programu artystycznego zaśpiewały Alicja Padula, Wiktoria Szlachta i Julia Szlachta. Udział w uroczystościach wzięli mieszkańcy miasta, przedstawiciele władz, instytucji, szkół, zakładów i organizacji pozarządowych. Zobaczcie zdjęcia.1 komentarz:

  1. Byłoby miło, gdyby przy okazji uroczystości Państwowych ksiądz wygłaszający przemówienie wstrzymał się od aluzji politycznych. Wystarczy polityki w murach kościołów.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/