poniedziałek, 21 listopada 2016

Nowa prezes i dyrektor w Zawierciu

W ostatnim czasie zaszły zmiany w funkcjonowaniu dwóch zawierciańskich instytucji. Zmieniły się osoby pełniące funkcje prezesa i dyrektora.


Pierwsza taka zmiana miała miejsce w Agencji Rozwoju Zawiercia. Dotychczas kierownikiem jednostki była Grażyna Rajczyk, która wcześniej pracowała w Urzędzie Miejskim i była pełnomocnikiem ds. innowacji społeczno-gospodarczych. Od niedawna Grażyna Rajczyk nie pracuje już w Agencji, a stanowisko dyrektora pełni teraz Wojciech Dziąbek. Na moje pytania kto obecnie zarządza jednostką i z jakiego powodu stanowisko to przestała pełnić Grażyna Rajczyk, rzecznik Urzędu Miasta Łukasz Czop odpowiada:

- Zgodnie ze statutem, dyrektora zwalnia i zatrudnia prezydent miasta i to również prezydent sprawuje merytoryczny nadzór i kontrolę na działalności Agencji. Władze miasta działając w oparciu o obowiązujące unormowania podjęły decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę z dotychczasową dyrektorką. - mówi rzecznik. - W tej chwili pełniącym obowiązki dyrektora jest Wojciech Dziąbek, który w Agencji pełnił funkcję zastępcy dyrektora. - dodaje.

Kolejna zmiana w szefostwie zaszła w Zakładzie Komunikacji Miejskiej, który przekształcony został w sierpniu w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Od listopada prezesem jest Joanna Brodzik Kot. Zasiada ona w Radzie Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Zawiercie. Dotychczas zakładem zarządzał Marek Ciepaj, który jeszcze 1 listopada w imieniu ZKM składał wiązankę kwiatów pod pomnikiem. To jedna z wielu przemian, które miały miejsce w zawierciańskim zakładzie.

Zmiany na lepsze? Sami oceńcie.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/