wtorek, 8 listopada 2016

Jak pokryć koszty naprawy smartfona? art. spons.

Koszty naprawy smartfona bywają nierzadko bardzo wysokie. Często opłata za usługę serwisową przekracza wartość kilkuletniego telefonu, przez co jego właściciel kupuje nowy sprzęt. Co jeśli nie chce zmieniać smartfona, gdyż woli pozostać przy dotychczas posiadanym sprzęcie? Co zrobić jeżeli telefon jest nowy, lecz jego naprawa jest nieobjęta gwarancją?

Uszkodzenia mechaniczne już niestraszne

Najczęstszą przyczyną trafiania smartfonów do serwisu jest pęknięcie szybki wyświetlacza. Szkło jest delikatne, przez co nawet upadek z niedużej wysokości jest w stanie doprowadzić do pojawienia się znanej wszystkim pajęczynki. Jest ona nie tylko nieestetyczna. Z jej powodu utrudnione jest odczytywanie informacji wyświetlających się na ekranie urządzenia, jak również często pojawiają się problemy z reagowanie sprzętu na dotyk. W skrajnych przypadkach telefon staje się całkowicie niezdatny do użytku, gdyż pęknięcie jest tak rozległe, iż wyświetlacz przestaje w ogóle reagować.

Uszkodzenia mechaniczne takie jak upadki nie są objęte gwarancją producenta. Jeśli wyświetlacz telefonu pęknie na skutek upadku czy uderzenia, użytkownik smartfona musi pokryć koszty naprawy z własnej kieszeni. Cena usługi najczęściej waha się w granicach 150-200 złotych, co oznacza, że po paru latach użytkowania budżetowego smartfona za 500 złotych, koszt naprawy jest wyższy niż aktualna wartość sprzętu.

Koszty uszkodzeń mechanicznych można jednak pokryć nie tylko z własnej kieszeni – istnieje bowiem możliwość sięgnięcia po specjalne ubezpieczenie phone insurance. Jest ono oferowane wszystkim właścicielom smartfonów bez względu na model telefonu, jego cenę zakupu, producenta czy datą nabycia sprzętu.

Polisa dostępna nie tylko w salonie

Polisy chroniące smartfony przed uszkodzeniami mechanicznymi coraz częściej oferowane są przez sieci komórkowe lub sklepy sprzedające sprzęt elektroniczny. W przypadku ofert ubezpieczeń smartfonów, oferowanych przez salony sprzedaży sprzętu, zwykle nie można liczyć na korzystny zakres i wystarczającą sumę ubezpieczenia. Brytyjska polisa phone insurance jest jednak inna. Dzięki niej zyskuje się szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej, a lista wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela jest krótka. Niewysoka składka, z której mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy Unii Europejskiej, dodatkowo zachęca do wykupienia ubezpieczenia z UK. Tamtejszy rynek ubezpieczeń jest o wiele lepiej rozwinięty niż w Polsce, co powoduje, że oferty polis z Wysp Brytyjskich prezentują się atrakcyjniej niż rodzime.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/