środa, 2 listopada 2016

Coraz więcej sklepów w pawilonach w centrum

To jedna z ważniejszych inwestycji w centrum Zawiercia. Mowa o pawilonach handlowych przy ul. Sikorskiego, które ostatnio zapełniają się nowymi sklepami i punktami.Inwestorem była Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zawiercie". Gdy w 2013 roku rozpoczynała się budowa, o inwestycji zrobiło się bardzo głośno. Mieszkańcy protestowali przeciwko wycince drzew w tym miejscu. Z drugiej strony słyszeliśmy, że jest to potrzebny obiekt, ponieważ w centrum nie ma wystarczająco dużo lokali, a do tego jest to jedna z ważniejszych ulic w mieście.


Budowa trwała ponad dwa lata. Obiekt oddano do użytku na początku tego roku. Po kilku miesiącach możemy zaobserwować coraz większą ilość nowych sklepów i punktów usługowych. W lokalach znajduje się już apteka, sklep medyczno-zielarski, dwa salony fryzjerskie, dwa sklepy monopolowe i dwa sklepy z wędlinami i artykułami spożywczymi. Wkrótce rusza punkt ubezpieczeń i piekarnia. Można też zobaczyć, że kolejne kilka pomieszczeń jest przygotowywane pod nowe punkty. W budynkach jednopiętrowych pozostało jeszcze około 2-4  wolne lokale.

Największy problem jest nadal z budynkiem dwupiętrowym, który położony jest najbliżej dworca kolejowego. Chociaż obiekt świetnie się prezentuje, nadal nie ma zbyt wielu chętnych na wynajem. Można przypuszczać, że to przez za wysokie czynsze, które proponują agencje nieruchomości. Do tej pory wynajęto tylko jeden lokal, na nowy salon fryzjerski.

Kolejne zmiany będziemy mogli obserwować na bieżąco. Czy centrum ma szansę stać się atrakcyjnym pasażem handlowym? Czy to zmierza w dobrym kierunku? Zobaczymy.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/