wtorek, 22 listopada 2016

Bogdan Dworak opowiadał o ul. Marszałkowskiej

Dziś, 22 listopada w siedzibie Programu Aktywności Lokalnej w Zawierciu odbyło się spotkanie poświęcone historii ulicy Marszałkowskiej. Przemawiał znany zawierciański pisarz Bogdan Dworak. 


Podczas spotkania można było wysłuchać opowiadań i historyjek związanych z naszym miastem. Dworak opowiadał też m.in o swoich młodzieńczych latach. Dzielił się również swoją opinią na temat ogólnej sytuacji miasta i osiedla. 

- Mieliśmy w Zawierciu piękny rynek, który został zniszczony i zapomniany po budowie wiaduktu. Marszałkowska i jej najbliższe okolice to było serce miasta i główna ulica handlowa. Gdyby nie zbudowano wiaduktu i gdyby zatroszczono się o to miejsce, to teraz byłby to piękny deptak i centrum miasta. Tutaj przychodziliby wszyscy. Tymczasem Zawiercie nie ma centrum - mówił Bogdan Dworak. - Nie doczekam się już chyba, żeby Marszałkowska była taką Marszałkowską, jaką była w moim dzieciństwie. Szkoda, bo powinno się było ją odbudować. Ale pamiętajcie, że wy, mieszkańcy Marszałkowskiej, jesteście mieszkańcami historycznego miejsca. - mówił pisarz.1 komentarz:

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/