wtorek, 22 listopada 2016

Będzie remont trasy kolejowej z Zawiercia do Częstochowy

PKP Polskie Linie Kolejowe planują duży remont. Zmodernizowana zostanie trasa kolejowa na odcinku Zawiercie - Częstochowa.

Wyremontowana zostanie trasa i sieć trakcyjna na długości 44 kilometrów. Przebudowane zostaną także niektóre wiadukty, mosty  i przepusty. Na dziesięciu stacjach zmodernizowane będą też perony. Co ważne dla naszego miasta, wyremontowana ma zostać stacja Zawiercie - Borowe Pole. Perony będą wyższe, co ułatwi wsiadanie do pociągów i bezpieczniejsze dzięki antypoślizgowej nawierzchni. Pojawią się nowe wiaty, ławki, oświetlenie i system informacji pasażerskiej. Zamontowany zostanie również monitoring.

Efektem prac będzie zwiększenie bezpieczeństwa, poprawa warunków do przewozu towarów i skrócenie czasu dojazdu na trasie do Warszawy. Po zakończeniu remontów pociągi pasażerskie będą mogły jeździć z prędkością rozkładową do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. PKP PLK ogłosiło już przetarg na wykonanie tych prac. Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez spółkę "Rozpoczęcie prac planowane jest w 2017 roku, natomiast ich zakończenie w 2020 roku". Wartość inwestycji wyniesie około pół miliarda złotych. 0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/