środa, 26 października 2016

Wyburzono toalety miejskie w parku

Wyburzono budynek szaletów miejskich w Parku Miejskim im. A. Mickiewicza w Zawierciu.


Budynek położony był w samym centrum miasta, tuż przy skrzyżowaniu ulic Leśnej, Sikorskiego i Paderewskiego. Od kilku lat toalety były nieczynne. Obiekt był zaniedbany, odpadał tynk, a na ścianach widniały jedynie graffiti. Stał się też idealnym miejscem dla wandali. Jednym zdaniem nie prezentował się najlepiej, szczególnie mając na uwadze, że położony był naprzeciwko Urzędu Miejskiego. Od pewnego czasu słyszeliśmy ze strony władz, że planowane jest powstanie nowych szaletów miejskich w parku. Jednak zamiast wyremontować istniejący budynek, zburzono go.

- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, szalety w parku A. Mickiewicza zostały wyburzone. Nowe toalety pojawią się w przyszłym roku, ale będą ustawione w innym miejscu. Na 2017 r. planowana jest budowa centralnego placu zabaw w pobliżu „Bocianówki”, który zastąpi dotychczasowy, wysłużony plac zabaw. Toalety będą więc zlokalizowane bliżej tych miejsc, ale oczywiście w odpowiedniej od nich odległości. - mówi Łukasz Czop, rzecznik Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Szczegóły dotyczące tych prac będą znane w przyszłym roku. Wtedy też poznamy dokładny koszt przedsięwzięcia i dokładne miejsce powstania nowego budynku. 0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/