poniedziałek, 17 października 2016

Rada Gospodarcza chce budowy nowej pływalni, więcej parkingów i terenów zielonych

Trwają prace nad budżetem Zawiercia na 2017 rok. Rada Gospodarcza przekazała prezydentowi miasta sugestie związane z planowaniem wydatków w następnym roku.


Według Rady, należy wprowadzić Strefę Płatnego Parkowania w centrum, a szczególnie przy ul. Leśnej, ul. 3 Maja, ul. Zegadłowicza, Piłsudskiego i Kościuszki. Miałoby to odciążyć istniejące parkingi, a także zwiększyć popularność komunikacji miejskiej. Rada proponuje też by przenieść parkingi na ul. Towarową w okolice Daglezji i ul. Brata Alberta. Członkowie Rady chcą także zwiększenia ilości miejsc postojowych w okolicy przychodni lekarskiej ZLA przy ul. Piłsudskiego.

Pojawił się tez pomysł budowy nowego basenu pływackiego wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Byłby on miejscem aktywnego wypoczynku społeczeństwa, a także poprawiłby atrakcyjność turystyczną miasta i tej części Jury Krakowsko Częstochowskiej. Według członków Rady nowy basen może zachęcić młodych zawiercian do aktywności sportowej.

W kolejnych propozycjach czytamy m.in o powstaniu i pielęgnacji terenów zielonych, rozwoju parku T. Kościuszki czy też o zagospodarowaniu terenu w rejonie ul. Źródlanej na Zuzance. Proponowana jest też budowa infrastruktury sieci światłowodowej dla internetu szerokopasmowego. Rada uważa też, że miasto powinno kupić budynek dawnej willi Ernesta Erbego przy ul. Leśnej z przeznaczeniem na muzeum miejskie, a na terenach przyległych stworzyć nowe parkingi, w porozumieniu z Odlewnią Żeliwa. Na koniec członkowie Rady proponują przebudowę chodnika przy ul. Borowej, połączenie ul. Dolnej od ul. Ceglanej do ul. Żytniej, zagospodarowanie budynku po byłej Gminie Kromołów na Rynku, a także doinwestowanie bieżącego utrzymania sieci kanalizacyjnej odprowadzającej wody opadowe i roztopowe.

Pamiętajmy, że to tylko sugestie, a ostateczne założenia budżetu na 2017 poznamy, gdy projekt będzie gotowy. W skład zawierciańskiej Rady Gospodarczej wchodzą: Stefan Rotarski, Joanna Brodzik-Kot, Sławomir Bajor, Kryspin Baran, Stanisław Dominik, Aldona Frączkiewicz-Wronka, Maria Gajecka-Bożek, Jarosław Gronowski, Bogdan Janikowski, Janusz Koclęga, Jerzy Kozicz, Stefan Król, Jan Łapaj, Tomasz Pasierb, Stanisław Sokół, Wacław Sołtysik, Andrzej Szafruga i Bogusław Trepka.


7 komentarzy:

 1. pomysły może i dobre, ale to tylko puste słowa, w miescie póki co nic się nie dzieje...!

  OdpowiedzUsuń
 2. Znowu jakies pomysły a co z obietnicą co z remontem TAZ miały się zacząć 2015/2016 i cisza a tu zgroza wstyd jak ktoś przyjedzie tutaj na nasze osiedle bo chyba brzydszego to juz nie ma może by sie przeszli P. PREZYDENT i zobaczył jak to wygląda z zewnątrz a wystarczyłoby ocieplić i odnowić budynki a osiedle by było ładniejsze bo tu tyle zieleni .

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysły fajne lecz po Radzie Gospodarczej spodziewałbym się pomysłów i propozycji ich finansowania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdzie jest nasze centrum handlowe no gdzie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Każda z tych propozycji nie prowadzi do rozwoju miasta, zatrzymania ludzi młodych. Po takim gremium opiniotwórczym należy spodziewać się czegos ambitniejszego

  OdpowiedzUsuń
 6. Po co remontować TAZ? Melina i tak zrobi swoje. Szkoda grubej kasy na coś co i tak będzie zniszczone

  OdpowiedzUsuń
 7. Jasne same obietnice i nic tu sie nie dzieje ani galeri przy wojska polskiego czy przy lesnej tak i tego aklaparku nie bedzie jak dla mnie to sciema jak zawsze

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/