poniedziałek, 31 października 2016

Październik miesiącem walki z rakiem

Stowarzyszenie Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi oraz Szpital Powiatowy w Zawierciu zorganizowali 27 października w Miejskim Ośrodku Kultury spotkanie dotyczące onkologii.


Spotkanie poprowadziła prezes "Amazonek" Czesława Cierpińska, która powitała zaproszonych gości zgromadzonych na sali widowiskowej MOKu oraz krótko opowiedziała o swoim stowarzyszeniu. Następnie głos zabrała Maria Milejska.  - Dziś Kluby Amazonek pełnią rolę nie do przecenienia. To przede wszystkim wielkie wsparcie dla kobiet, które stykają się z chorobą - podkreśliła Milejska.

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu Anna Pilarczyk-Sprycha opisała działania dotyczące onkologii jakie w ostatnim czasie podjął szpital. - Realizujemy Pakiet onkologiczny, zakupiliśmy sondę i znacznik do oznaczania węzła wartowniczego. W naszej poradni przyjmuje czterech onkologów. Obecnie wykonujemy zabiegi, na które jeszcze całkiem niedawno trzeba było jeździć do odległych zakątków w kraju - podkreśliła dyrektor szpitala.

Elżbieta Markowska - prezes Stowarzyszenia Częstochowskiego Amazonki, podczas wystąpienia krótko opowiedziała o swoim stowarzyszeniu. Podczas spotkania wysłuchano wykładów poprowadzonych przez pracowników szpitala. Lek. med. Ewa Szlachta - Świątkowska opowiedziała o diagnostyce zaawansowania nowotworu piersi dzięki zakupionej przez szpital sondzie i znaczniku do oznaczania tzw. węzła wartowniczego. Dr n.med. Karolina Donocik opowiedziała o rekonstrukcji piersi, natomiast dr n.med. Józef Donocik opowiedział o zabiegach chirurgicznych wykonywanych w ramach szybkiej terapii onkologicznej. Spotkanie zakończył występ artystyczny Katarzyny Tylmanowskiej, Andrzeja Kaima oraz Wińczysława Sobczyka.

mat. prasowe

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/