piątek, 7 października 2016

Logo miasta przy dworcu powstanie w listopadzie

Wynikiem konsultacji z mieszkańcami przeprowadzonymi w te wakacje, zawiercianie zdecydowali, że na terenie przy dworcu PKP powstanie duże, podświetlane logo miasta.


Teren znajdujący się na ulicy Sikorskiego, pomiędzy fontanną a budynkiem dworca kolejowego jest jednym z pierwszych widoków po przyjechaniu do Zawiercia. Biorąc pod uwagę, że jest to skwerek w samym centrum miasta, władze zdecydowały, że w tym miejscu powinno powstać coś charakterystycznego dla Zawiercia. Coś co przykuje uwagę mieszkańców i turystów i będzie jednocześnie dobrą wizytówką.

Podczas konsultacji, mieszkańcy zgłaszali różne propozycje. Wśród pomysłów pojawiła się m.in fontanna, amonit, łuki dekoracyjne i pomniki. Były też niestandardowe pomysły, takie jak np. palma, atrapy neandertalczyków czy nawet postacie z bajki "Flinstonów". Ostatecznie, w głosowaniu zwyciężył pomysł postawienia w tym miejscu wielkiego, podświetlanego logo miasta.

Kiedy możemy spodziewać, że obiekt ten powstanie? Miasto przekazało już środki na realizację zadania. - Skwer leży w pasie drogi powiatowej, dlatego środki w wysokości ok. 25 tys. zł na zagospodarowanie pasa zielni przy ul. Sikorskiego zostały przesunięte do powiatu, który będzie realizował to zadanie. - mówi Łukacz Czop, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Powiatowy Zarząd Dróg zapewnia, że logo powstanie już niebawem. - Pomiędzy Powiatem Zawierciańskim a Miastem Zawiercie podpisana została umowa dotycząca zagospodarowania skweru przy ul. Sikorskiego. W ramach zagospodarowania na skwerze zainstalowane zostanie logo miasta. Obecnie jesteśmy na etapie przeprowadzania rozeznania cenowego i wyłonienia wykonawcy. Przewidujemy, że zadanie wykonane zostanie do końca listopada. - zapowiada Henryk Goncerz, dyrektor PZD w Zawierciu.


Wizualizacja powyżej autorstwa Pawła Kubika


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/