wtorek, 11 października 2016

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego w Gimnazjum nr 1

W piątek, 30 września w Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki odbyła się uroczystość upamiętniająca Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. 

W wydarzeniu udział wzięło wielu gości. W części artystycznej uczniowie naszego gimnazjum przedstawili widowisko słowno-muzyczne wyreżyserowane przez pana Józefa Niedźwieckiego na podstawie książki A. Kamińskiego pt. Kamienie na szaniec. Następnie odbyła się ceremonia wręczenia medali Pro Patria, którą wraz z gościem z Warszawy poprowadził pan Władysław Gorzelak. Wśród odznaczonych byli: major Tadeusz Klimas - członek Społecznej Rady Kombatantów, porucznik Marek Pałucha – komendant Jurajskiego Szwadronu Kawalerii, Zespół Szkół im. Oskara Langego, pani Katarzyna Jaworska - dyrektor Gimnazjum nr 1 i pani Marta Przybyła – nauczycielka historii z Gimnazjum nr 1.

Zobaczcie zdjęcia udostępnione dla portalu.


Zdjęcia: Dominika Mucha

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/