wtorek, 20 września 2016

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu Virtu

Trwa budowa nowego zakładu produkcyjnego Grupy Virtu Production. Dziś, 20 września w Strefie Aktywności Gospodarczej wmurowano kamień węgielny pod budowę obiektu.


Na terenie, gdzie powstaje nowa fabryka od kilkunastu tygodni intensywnie pracują ekipy budowlane. Przy ulicy Technologicznej stawiane są pierwsze filary, pierwsze elementy i fundamenty. 

- Będzie to najnowocześniejszy w branży zakład produkcyjny w Polsce o łącznej powierzchni 15 000 m2, z czego 10 000 m2 przeznaczone zostanie bezpośrednio na produkcję, a 5 000 m2 zajmować będzie część chłodnicza i magazynowa. Zakład wyposażony zostanie w automatyczne linie technologiczne oraz automatyczny, w pełni zrobotyzowany system pakująco-magazynowy. Linie technologiczne zostaną wyposażone w systemy dozowania wagowego i objętościowego. Takie rozwiązanie w znacznym stopniu usprawni naszą pracę i pozwoli na osiągnięcie jeszcze lepszej jakości naszych produktów. - mówi Dagmara Cielecka, prezes zarządu Virtu.

W dzisiejszej uroczystości wzięli udział przedstawiciele firmy, a ponadto m.in wiceprezydent Marek Borowik, poseł Anna Nemś i starosta Krzysztof Wrona. Goście wygłosili swoje krótkie przemówienia, w których gratulowali rozpoczęcia realizowania tej inwestycji. Następnie wszyscy przeszli bezpośrednio na plac budowy, gdzie wmurowano kamień węgielny. 

Generalnym wykonawcą jest firma Pro-Invest sp. z o. o. z Katowic. Zgodnie z projektem, zatrudnienie w nowym zakładzie znajdzie ok. 130 osób. Prace budowlane mają zakończyć się w czerwcu 2017 r., a pierwsza produkcja ma wystartować jesienią 2017 r. 

- To dla nas niezwykle ważne, abyśmy jako jeden z największych pracodawców w Zawierciu zapewnili jeszcze więcej miejsc pracy naszym mieszkańcom. Przed nami sporo wyzwań i wspólnej pracy. Nasza inwestycja przebiega zgodnie z planem, więc jestem przekonana, że wszystko zakończy się w planowanym terminie. - podkreśla prezes zarządu.4 komentarze:

  1. |Ciekawe kto im tam będzie pracował jak w obecnej firmie chętnych brakuje... Pewnie to będzie zakład typowo "ukraiński" :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Haha dokładnie :D typowo ukraiński zakład :-D

    OdpowiedzUsuń
  3. Minął rok, od artykułu... Co dalej w tym temacie?

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/