poniedziałek, 19 września 2016

Rondo na ul. Wojska Polskiego już gotowe

Duża inwestycja drogowa w Zawierciu zmierza ku końcowi. Budowa III etapu drogi w Strefie Aktywności Gospodarczej jest już na finiszu. Od kilku dni kierowcy przejeżdżają przez nowe rondo.

- Prace związane z budową drogi dobiegają końca. Do wykonania zostały prace wykończeniowe oraz nasadzenia zieleni. Przejezdny jest już odcinek relacji Zawiercie-Poręba. W ciągu dwóch miesięcy dla samochodów otwarty zostanie odcinek w kierunku Strefy Aktywności Gospodarczej. Wówczas będzie można z ul. Wojska Polskiego dojechać do ul. Mrzygłodzkiej. - mówi Łukasz Czop, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Gotowe jest już rondo na drodze krajowej. Będzie łączyć ono DK78 z tzw. zachodnią obwodnicą Zawiercia. W planach na 2017 rok jest bowiem budowa ostatniego odcinka tej drogi, od ulicy Wojska Polskiego do ul. Obrońców Poczty Gdańskiej.

- W Urzędzie trwają obecnie prace nad przyszłorocznym budżetem miasta. Podczas ostatniego posiedzenia Rady Gospodarczej, prezydent Witold Grim zapowiedział, że w projekcie, po stronie wydatków majątkowych, znajdzie się zapis dotyczący budowy ostatniego etapu tak zwanej zachodniej obwodnicy miasta, który będzie przebiegał od ul. Wojska Polskiego do ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. Uchwalenia budżetu należy spodziewać na przełomie roku. Później ruszą procedury dotyczące zamówień publicznych, a po ich zakończeniu poznamy wykonawcę, koszt oraz termin rozpoczęcia i zakończenia prac. - zapowiada rzecznik. 

 

1 komentarz:

  1. Gdzieś można obejrzeć planowane odcinki dwóch obwodnic Zawiercia?

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/