piątek, 16 września 2016

Przedszkolaki z "szóstki" w Urzędzie Miejskim

Wrzesień jest miesiącem, w którym przedszkolaki uczą się zasad bezpieczeństwa. Przedszkole nr 6 w Zawierciu zorganizowało ostatnio wycieczkę do Urzędu Miejskiego.  

W słoneczny środowy poranek dzieci z Przedszkola nr 6 wybrały się na skrzyżowanie. Podczas spotkania ze Strażnikami Miejskimi dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się podczas przejścia przez jezdnię. Najmłodsze dzieci poznały, a te starsze przypomniały sobie zasady ruchu drogowego, zaobserwowały zachowanie pieszych i kierowców, a także poznały sygnalizację świetlną. Dzieci miały także okazję zwiedzić Urząd Miasta: poznać funkcjonowanie monitoringu miejskiego, zasiąść w ławach sali plenarnej, podejrzeć pracę Pani Sekretarz, pracowników Wydziału Edukacji, a także zajrzeć do sekretariatu Pana Prezydenta, gdzie dzieci otrzymały pamiątkowe odblaski oraz cukierki. 

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/