poniedziałek, 26 września 2016

Nowy mikroskop na Oddziale Okulistycznym

Oddział Okulistyczny Szpitala Powiatowego w Zawierciu od czwartku 22 września dysponuje najnowocześniejszym mikroskopem operacyjnym na statywie z przystawką do witrektomii. 


Do niewątpliwych atutów mikroskopu należą m.in. znakomite widzenie przestrzenne dzięki szerokiej bazie stereoskopii (najszerszej wśród mikroskopów na świecie) oraz możliwość informowania o aktualnych parametrach pracy w zasięgu wzroku operatora.

- Jak ważna jest przystawka do witrektomii nie trzeba nikogo przekonywać - witrektomia to "operacja ostatniej szansy” w schorzeniach siatkówki, które to jeszcze kilkadziesiąt lat temu nieuchronnie prowadziły do utraty wzroku. Szpital Powiatowy w Zawierciu podąża zgodnie z postępem technologicznym. Przypomnijmy, dotychczasowy mikroskop służył w naszym szpitalu kilkanaście lat i nie posiadał przystawki do witrektomii. - informuje szpital.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/