poniedziałek, 12 września 2016

Nowa siłownia w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Zawierciu

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Familia" w Zawierciu dysponuje od niedawna nową siłownią zewnętrzną. Jej budowa była możliwa dzięki uczestnictwu w ogólnopolskiej kampanii „Domy Pełne Śmiechu”


Uroczyste otwarcie siłowni odbyło się 2 września. W skład obiektu wchodzi m.in rowerek, wahadło i stepper. Siłownia mieści się na placu przed budynkiem placówki przy ul. Daszyńskiego 6 w Zawierciu – Jest estetyczna i przede wszystkim bardzo bezpieczna. Ma wszystkie niezbędne atesty, które są wymagane przy tego rodzaju inwestycjach tłumaczy Sławomir Janicki, Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Familia". – Zależało nam, by dzieci i młodzież miały motywację do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. - dodaje dyrektor.

Całkowity koszt przygotowania terenu pod zabudowę, montażu i samego sprzętu wyniósł ponad 13 tys. złotych. Organizatorem akcji "Domy Pełne Śmiechu" dzięki której powstał ten obiekt jest Pośrednictwo Finansowe „Kredyty-Chwilówki” i Fundacja „Bliżej Szczęścia”.

Czego jeszcze brakuje wychowankom? Środków na rozwój zainteresowań, pasji i hobby. Właśnie na takie potrzeby dyrektor placówki będzie szukał dodatkowych pieniędzy. – Chciałbym, aby dzieci mogły korzystać z zajęć pozalekcyjnych, które będą rozwijać ich indywidualne zainteresowania np. lekcje jazdy konnej, tenisa, korepetycje z matematyki i angielskiego. - mówi dyrektor Sławomir Janicki.

Obecnie w „Familii” schronienie znajdują dzieci i młodzież w wieku od 7 do 20 lat. Placówka zapewnia wychowankom całodobową opiekę. W codziennej pracy z dziećmi wychowawców wspiera psycholog, pracownicy socjalni i pielęgniarki. Głównym założeniem opiekunów jest stworzenie dzieciom warunków jak najbardziej przypominających własny, rodzinny dom.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/