wtorek, 6 września 2016

Miasto kupi działkę obok wieżowców

Podczas sierpniowej sesji Rady Miasta radni wyrazili zgodę na odpłatne nabycie działki w centrum Zawiercia. Chodzi o teren w okolicy Przedszkola nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4.

Działka, o której mowa ma powierzchnię wynoszącą około 0,3 hektara. Niezabudowany pas ciągnie się od osiedla wieżowców w Centrum do ulicy Sądowej. Dotychczas właścicielem terenu była spółka Tauron Ciepło. Jakiś czas temu firma prowadziła tam prace związane z remontem instalacji. Od kilkunastu miesięcy na działce jednak nic się nie dzieje. Teren jest nierówny, a po deszczu tworzy się tu błoto i wielkie kałuże. Ponadto stanowi niewykorzystaną przestrzeń w centrum Zawiercia.

Plany na zagospodarowanie działki ma już miasto. Po nabyciu tego terenu mają zostać tutaj zaprojektowane i wybudowane nowe miejsca parkingowe. Będzie ich kilkadziesiąt, a szczegóły poznamy wkrótce. Ponadto może powstać kolejny łącznik drogowy między osiedlem a ulicą Sądową, co ułatwi poruszanie się w tej okolicy.

Kolejne nowe parkingi w centrum jeszcze bardziej ułatwią pozostawienie samochodu zarówno dla mieszkańców pobliskich bloków i wieżowców jak i dla wszystkich zawiercian. Przypomnijmy, że wciąż trwają roboty, które prowadzi Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zawiercie". Między wieżowcami przy ul. Wyszyńskiego powstaną nowe parkingi a istniejące drogi i chodniki będą wyremontowane. Kończy się wymiana instalacji, po której rozpoczną się prace drogowe. Termin zakończenia remontu to kwestia najbliższych miesięcy.
1 komentarz:

  1. Nie... lepsze klepicho, gdzie trzeba chodzić w gumowcach. To centrum miasta a nie podrzędnej uliczka na wsi. Porządek musi być.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/