środa, 28 września 2016

Dwa nowoczesne stoły operacyjne w szpitalu

Szpital Powiatowy w Zawierciu zakupił dwa specjalistyczne stoły operacyjne do przeprowadzania zabiegów przez Oddział Położniczo- Ginekologiczny i Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. 


Pierwszy z nich to stół do operacji ogólnochirurgicznych z napędem elektrohydraulicznym, wyposażony w system antykolizyjny. Stół jest regulowany pilotem z wyświetlaczem LCD. Pilot wyposażony jest w włącznik wszystkich funkcji. Do głównego wyposażenia stołu należą podkolanniki z uchwytami wielopozycyjnymi do podpierania nóg w pozycji leżącej lub siedzącej, miska ginekologiczna, podpórka ręki, wieszak ekranu czy wieszak kroplówki. Stół wytrzymuje obciążenie do 350 kg. 

Drugi stół operacyjny przeznaczony jest do przeprowadzania operacji chirurgicznych. Stół również regulowany jest pilotem przez układ elektro-hydrauliczny. Posiada blat przenikalny dla promieni RTG, co daje możliwość wykonania zdjęć rentgenowskich. Blat stołu jest czterosegmentowy i wyposażony jest w m.in. podpórkę ręki, oparcie klatki piersiowej, oparcie łonowe, wałek podporowy, dużą ramkę ekranu, mobilny wieszak do kroplówki, uchwyt ręki, pas mocujący z klamrami, pas miedniczy, podpórkę do operacji ramienia, uchwyty wielopozycyjne, korpusy zaciskowe.

Wysoka jakość, uniwersalność i funkcjonalność stołów zapewniają komfort codziennej pracy chirurgicznej, co odgrywa bardzo duże znaczenie w pracy na bloku operacyjnym. Szeroka gama dodatkowych akcesoriów pozwala na przeprowadzanie ogólnych i specjalistycznych operacji chirurgicznych. Zakresy i możliwości regulacji ruchów funkcjonalnych spełniają wymagania stawiane nowoczesnym, uniwersalnym stołom operacyjnym.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/