środa, 17 sierpnia 2016

Zawierciańska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna wciąż się rozwija!

Zawiercie ma się czym pochwalić w świecie! Od dawna działa u nas Młodzieżowa Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Leopolda Stawarza.

Orkiestra powstała po jednym z projektów tworzonych w Młodzieżowym Ośrodku Twórczości działającym przy ulicy Parkowej w Zawierciu. Przygoda młodych muzyków rozpoczęła się od projektu "Pod dachami Paryża". 

- Michał Rus zebrał najpierw małą grupę ludzi, którzy grali a następnie dołączali kolejni. Teraz liczy ona około 20 muzyków. Spodobał im się pomysł orkiestry, która nie gra typowo klasycznego repertuaru. - opowiada Leopold Stawarz. - Próby odbywają się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu. Od dwóch lat członkowie orkiestry biorą udział w dużych projektach takich jak np. koncert piosenek Anny German, który był zagrany już kilkanaście razy w różnych miejscach. - mówi dyrektor orkiestry. 

Aranżerem wszystkich numerów jest właśnie Michał Rus. W ostatnim czasie zespół wiele koncertował w różnych miastach. Orkiestra występowała m.in w Kroczycach, Porębie, w Leśniowie czy też w Lądku Zdroju i Świeradowie. W tym ostatnim mieście ZMOK wystąpiła niedawno podczas Europejskich Spotkań Młodych Muzyków przy udziale Chóru Tutti i Chóru Capella Vartiensis z Zawiercia oraz przy udziale orkiestr z Dębicy i Katowic. Tutaj można zobaczyć relację. Jakie plany na najbliższy czas ma nasza orkiestra?

- Z pewnością będzie to koncert patriotyczny z okazji święta 11 listopada i koncert noworoczny oraz prawdopodobnie inauguracja roku kulturalnego w Zawierciu. Dążymy również do tego aby na następnych Dniach Zawiercia dać wieczorny koncert z udziałem naszych rodzimych artystów jako gwiazdy wieczoru, żeby zadać kłam powiedzeniu "cudze chwalicie swojego nie znacie". - mówi Leopold Stawarz.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/