poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Wygodniej na porodówce - nowe łóżka

Dwa nowoczesne łóżka porodowe z antybakteryjnym materacem to najnowszy nabytek zawierciańskiego szpitala. To jedna ze zmian wprowadzanych w placówce.


Konstrukcja łóżek pozwala dopasować je do potrzeb rodzącej kobiety. Dzięki temu szpital może zapewnić pacjentkom większy komfort podczas pobytu na sali porodowej. - Urządzenia są sterowane elektrycznie. Dzięki ręcznemu pilotowi pacjentki same będą mogły dopasowywać ustawienie do swoich potrzeb – zapewnia Iwona Samsonowska położna koordynująca Bloku Porodowego. Łóżko sprawdzi się też po porodzie. Sterowanie w kilku płaszczyznach pozwala na optymalne ułożenie kobiety podczas karmienia czy przytulania noworodka. 

Poród to dla rodziców jeden z najważniejszych i najpiękniejszych momentów. Od początku roku w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu na świat przyszło 356 dzieci. To o prawie 50 więcej dzieci niż w analogicznym okresie 2015 roku.

1 komentarz:

  1. Lepiej przeszkolcie położne z kultury osobistej i ludzkiego traktowania podczas porodu, bo wolałabym rodzic na starym łóżku ale być traktowana w czasie porodu z szacunkiem i godnością.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/