sobota, 27 sierpnia 2016

Rozpoczęto przebudowę parkingu przy MOK

Ruszyły prace związane z przebudową parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury. Dzięki inwestycji w centrum powstanie prawie 50 nowych miejsc postojowych. Łącznie z istniejącymi będzie ich 120.


Prace obejmą istniejący parking przy budynku MOKu, gdzie odbywają się zwykle duże imprezy plenerowe w naszym mieście. Po latach użytkowania teren ten jest już zniszczony. Zarówno jeśli chodzi o nawierzchnię jak i pozostałe elementy. O potrzebie remontu mówiono już od dawna. Teraz problem zostanie zażegnany. Według planów, wytyczone zostaną nowe miejsca postojowe wzdłuż północnej ściany budynku. Istniejące wysepki zostaną zlikwidowane, a cała nawierzchnia zostanie wyremontowana. Przebudowany zostanie też chodnik wzdłuż ośrodka, a rosnące obok drzewa będą przesadzone. 

Jednak to nie wszystko. Inwestycja zakłada również budowę nowych miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Piastowskiej, czyli od zachodniej strony MOKu. Wytyczone zostaną chodniki. Ponadto wyremontowana zostanie droga dojazdowa dla pojazdów technicznych. Jej fragment zaprowadzi również do nowopowstałych miejsc postojowych. 

Kilka dni temu rozpoczęto już pierwsze prace. Inwestycja będzie przebiegać dwuetapowo. Obecnie prace prowadzone są przy ulicy Piastowskiej. W drugim etapie rozpocznie się przebudowa obecnego parkingu bezpośrednio przy budynku. Prace podzielono na dwa etapy, aby na czas remontu do dyspozycji mieszkańców pozostały wolne miejsca do zaparkowania.2 komentarze:

  1. na osiedlu centrum trwają prace związane z wymianą sieci co i wody czy przy obecnym rozpiżdziaju nie da się zrobić miejsc parkingowych ? których brakuje mieszkańcom

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda, najpierw są tam wymieniane instalacje a następnie budowane będą nowe parkingi, remontowane drogi i chodniki. Więcej: http://www.otozawiercie.pl/2016/04/powstanie-wiecej-parkingow-w-zawierciu.html

      Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/