środa, 31 sierpnia 2016

Powstają nowe zakłady w Strefie Aktywności Gospodarczej

Dużo dzieje się ostatnio w zawierciańskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Ruszyła budowa nowych zakładów produkcyjnych.

Agencja Rozwoju Zawiercia w tym roku sprzedała 7 działek pod nowe firmy. Na niektórych z nich już ruszyły pierwsze prace. Największą obecnie inwestycją realizowaną w Strefie jest budowa nowego zakładu Grupy Virtu. Obiekt będzie mieścił się przy ulicy Technologicznej, naprzeciwko Agencji. Dzięki temu Virtu może stworzyć kilkadziesiąt nowych miejsc pracy, ale o szczegółach póki co przedstawiciele firmy nie chcą mówić. 

Przy tej samej ulicy, na innych działkach ruszyły pierwsze prace ziemne poprzedzające proces budowy dwóch nowych zakładów produkcyjnych. Jedną z firm, która tu powstanie jest „Rotex” s.c., który w początkowym okresie działalności nowego zakładu zadeklarował utworzenie co najmniej 7 nowych miejsc pracy. Obecnie siedziba firmy mieści się w Myszkowie. Jest to producent ogrodzeń kutych i balustrad. Kolejną firmą, która rozpoczyna pierwsze prace jest "Euro Serwis", która zamierza stworzyć od 10 do 20 nowych miejsc pracy po uruchomieniu produkcji w nowym zakładzie. To przedsiębiorstwo działające w branży motoryzacyjnej. To jednak nie wszystkie zakłady, które powstaną przy ulicy Technologicznej - w planie jest budowa łącznie 5 nowych fabryk w tym miejscu czyli w okolicy Agencji Rozwoju Zawiercia.

Równocześnie cały czas powstaje nowy zakład firmy Z.U.B Bud-Rem przy ulicy Cerefisko obok Aluron. Będzie tu hala magazynowo produkcyjna i budynek biurowo socjalny. Jak zapewnia właściciel firmy nowa inwestycja pociągnie za sobą nowe miejsca pracy. Szacując, będzie to kilkanaście nowych etatów.

Inwestorzy w sumie zainwestują około 65 milionów złotych w Zawierciu. Łącznie biorąc pod uwagę wszystkie firmy, które rozpoczęły budowę lub planują ją rozpocząć, w Strefie powstanie 115 nowych miejsc pracy dla mieszkańców. To dużo czy mało? Oceńcie sami.


2 komentarze:

  1. Prawdziwy szał,tylu zatrudnionych!Od razu zniknie bezrobocie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Brawo az 115 miejsc pracy! Zawiercie rozkwita!

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/