czwartek, 11 sierpnia 2016

Co warto wiedzieć o kontach osobistych? art. spons.

Konto osobiste jest produktem bankowym, z którego obecnie korzysta właściwie każdy z nas. Nie ma chyba osoby, która by go nie posiadała.  Na konto wpływa nasze wynagrodzenie, używamy go do robienia przelewów, regulowania różnych należności, opłacania rachunków. Bez niego w dzisiejszych czasach tak naprawdę ani rusz. Z drugiej jednak strony konta osobiste są nam dziś proponowane przez właściwie wszystkie instytucje finansowe, wybór jest więc tutaj naprawdę duży. Jeżeli jesteś właśnie na etapie dobierania konta dla siebie lub myślisz o jego zmianie, z pewnością zastanawiasz się, jakimi kryteriami powinieneś się kierować, na co zwrócić uwagę. Postaramy się więc rozwiać nieco Twoje wątpliwości.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając konto osobiste?

Obecnie banki bardzo liczą się z potrzebami i oczekiwaniami swoich klientów, dlatego też starają się tworzyć produkty jak najlepiej na nie odpowiadające. Jest tak między innymi jeżeli chodzi o konta osobiste. Mają one bardzo rozmaite cechy, wyposażone są w różnego rodzaju udogodnienia, a także wiążą się z niższymi lub wyższymi opłatami, dzięki czemu każdy może znaleźć takie konto, które spełni wszystkie jego kryteria.

Ciekawym rodzajem kont osobistych są na przykład te przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Najczęściej ich właścicielami mogą być już osoby powyżej 13. roku życia. Tego typu produkty zazwyczaj charakteryzuje to, że są bardzo tanie – ponieważ młodzi ludzie przeważnie nie mają jeszcze stałych dochodów, a banki nie chcą obciążać wysokimi opłatami ich rodziców. Z drugiej jednak strony również zakres usług jest tutaj raczej dość ograniczony i przy takim koncie z reguły nie ma na przykład możliwości uruchomienia limitu debetowego – ponieważ nastolatki nie posiadają jeszcze zdolności kredytowej i nie są wystarczająco odpowiedzialne oraz przewidujące, by móc z tego typu udogodnienia korzystać. Trochę podobną kategorią są konta dla osób młodych, ale już pełnoletnich – głównie studentów, przy których opłaty również są zazwyczaj bardzo niskie.

Konta osobiste różnią się głównie zakresem oferowanych w ich ramach usług. Obecnie pojawia się coraz więcej rozmaitych udogodnień, takich jak na przykład płatności zbliżeniowe, mobilne, CashBack czy też Chargeback. Czasem są one darmowe, a niekiedy trzeba za nie dodatkowo zapłacić. Niektórzy doskonale się bez nich obywają, ale są też osoby, dla których mają one bardzo duże znaczenie. Tym, na co zwracamy natomiast uwagę właściwie wszyscy, są związane z kontem koszty – a więc opłaty za jego prowadzenie, za kartę, przelewy, a także korzystanie z bankomatów. Obecnie jeżeli dobrze poszukamy, to znajdziemy wiele kont całkowicie darmowych – nie są one dziś już żadnym luksusem.

Znajdź swoje konto osobiste z PADO24

Dziś właściwie wszystkie banki mają w swojej ofercie konta osobiste. Wybór jest więc bardzo duży. Jak znaleźć to najodpowiedniejsze, zdecydować, które konto osobiste dla Ciebie będzie najlepsze? Z serwisem PADO24 z pewnością Ci się to uda. U nas znajdziesz nie tylko liczne artykuły i poradniki o tej tematyce, lecz także przede wszystkim wygodną i bardzo pomocą porównywarkę ofert. Pozwoli Ci ona określić swoje wymagania wobec konta osobistego i wyświetli propozycje takich produktów, które wszystkie je spełniają. Dzięki PADO24 nie będziesz już więc musiał tracić czasu na długie poszukiwania i przeglądanie stron wielu polskich banków, lecz znajdziesz wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu.

artykuł reklamowy

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/