poniedziałek, 11 lipca 2016

Tour de Pologne - utrudnienia w ruchu

14 lipca br. około godziny 12:00 rozpocznie się trzeci etap Tour de Pologne. Start największego wyścigu kolarskiego w naszym kraju spowoduje pewne utrudnienia dla kierowców. Poniżej komunikat Urzędu Miejskiego.


Start honorowy trzeciego etapu odbędzie się, podobnie jak w ubiegłym roku, na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Sienkiewicza. Następnie kolarze przejadą ulicami: Sikorskiego, 3 Maja, Kościuszki - przez Rondo im. Wiesława Ochmana - Piłsudskiego przez Rondo na „Żabkach” i Leśną, by za Urzędem Miejskim skręcić w lewo na DK 78 i odjechać w kierunku Ogrodzieńca i dalej do mety. 

Wcześniej rozpoczną się przygotowania związane z budową miasteczka startowego w sąsiedztwie MOK „Centrum”, przez co droga będzie już od rana wyłączona z użytku. Ulice Leśna na odcinku od ul. Moniuszki do skrzyżowania z ul. Paderewskiego będzie wyłączna z ruchu 14 lipca od godz. 05:00 do godz. ok. 13:30. Tuż przed startem wyścigu zamknięte zostaną na ok. 30 minut ulice krzyżujące się z trasą przejazdu. Utrudnienia pojawią się więc na ulicach: Daszyńskiego, Wyszyńskiego, Sądowej, Powstańców Śląskich, Kościuszki, Sienkiewicza, Szymańskiego, Niedziałkowskiego, Bohaterów Westerplatte, Dojazd, Parkowej, Broniewskiego, Moniuszki, Kasprowicza, Junackiej, Skłodowskiej, Cmentarnej, Smutnej, Orzeszkowej, Prusa, Lipowej, Chrzanowskiego i Okólną. 

Ponadto informujemy, że wcześniej w godz. 10:00-10:15 w związku z przejazdem rundy honorowej pokonywanej przez mieszkańców miasta Zawiercia wyłączone zostaną z użytkowania ulice opisane powyżej. W związku z przygotowaniem trasy przyjazdu kolarzy, prosimy, by wieczorem i w nocy z 13 na 14 lipca br. nie pozostawiać na parkingach samochodów na ulicach: Leśnej, Sienkiewicza, Sikorskiego, 3 Maja, Kościuszki, Sienkiewicza, Piłsudskiego i ul. Paderewskiego. Wieczorem 13 lipca powyższe parkingi zostaną ogrodzone taśmą. 

Na potrzeby międzynarodowych ekip kolarskich, wozów technicznych i transmisyjnych zamknięte będą ulice: Sienkiewicza, Ściegiennego oraz Żwirki i Wigury.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/