niedziela, 24 lipca 2016

ŚDM w Zawierciu - Koncert Ewangelizacyjny

Zakończyły się obchody Światowych Dni Młodzieży w Zawierciu. Pięciodniowy pobyt młodych ludzi w naszym mieście zwieńczył niedzielny Koncert Ewangelizacyjny.

W niedzielę popołudniu o 15 w bazylice odbyła się koronka do miłosierdzia. Po tym wszyscy uczestnicy przeszli korowodem ulicami Kościuszki, Piłsudskiego i Leśną by dotrzeć na miejsce imprezy. Po przybyciu pielgrzymów i mieszkańców swój występ rozpoczął biskup Antoni Długosz. Następnie na scenie zaprezentowali się laureaci konkursu "Mam talent od Jezusa". Po tym przyszedł czas na prezentację grup pielgrzymów. Każda grupa młodzieży z danego kraju podczas wizyty w Zawierciu musiała przygotować krótki występ wokalny i taneczny. Zawiercianie mieli okazję zobaczyć występy Francuzów, Kanadyjczyków, Amerykanów, Libańczyków, Koreańczyków i Dominikańczyków. Była to świetna okazja do poznania kultury innych krajów i zapoznania się z przesympatycznymi ludźmi. Na koniec swój pokaz dali również Polacy, czyli grupa wolontariuszy. Na koniec wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Zawiercie i zespół Testimonium.

Zobaczcie zdjęcia!


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/