środa, 13 lipca 2016

Program Światowych Dni Młodzieży w Zawierciu

W dniach od 20 do 25 lipca w naszym mieście przebywać będzie ok. 250 pielgrzymów z różnych zakątków świata, którzy przyjadą na spotkanie z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży. Główne uroczystości poprzedzą „Dni w Diecezjach”, które odbędą się również w naszym mieście. Do Zawiercia przyjadą pielgrzymi m.in. z Libanu, USA, Kanady, Francji, Karaibów oraz Korei Południowej. Co będą robić u nas w mieście?


Pielgrzymi przyjadą do Zawiercia w środę, 20 lipca. Po zakwaterowaniu w poszczególnych parafiach o godz. 19:30 odbędzie się Msza św. inauguracyjna w Bazylice p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła. W czwartek odbędzie się „Dzień Radości i Integracji”. O godz. 10:00 odbędą się warsztaty młodzieżowe w MOK „Centrum”, na godz. 14:30 zaplanowano „Jurajski Zlot Gwieździsty”, wieczorem w Hucisku odbędzie się wieczór integrujący pielgrzymów.

Piątek, 22 lipca, to „Dzień Miłosierdzia”. O godz. 9:00 w parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski sprawowana będzie msza św., a po godz. 10:00 na terenie OSiR zorganizowane zostaną zajęcia sportowo-rekreacyjne. Po godz. 14:30 pielgrzymi wyruszą do Blanowic, by o godz. 15:00 przejść przez Drzwi Miłosierdzia w Sanktuarium w Blanowicach. O godz. 16:30 przejdzie „Korowód Ewangelizacyjny ulicami miasta”. Piątek zakończy „Wieczór Miłosierdzia” w Bazylice ok. godz. 19:30.

Całą sobotę, 23 lipca, pielgrzymi spędzą na „Dniu Jedności” w Częstochowie. W niedzielę, 24 lipca, obchodzony będzie „Dzień Rodzin”. O godz. 15:00 mieszkańcy oraz pielgrzymi zgromadzą się w Bazylice na Koronce do Miłosierdzia Bożego, po czym wyruszą korowodem na Koncert Ewangelizacyjny na terenie OSiR. W poniedziałek pielgrzymi wyjadą do Krakowa na główne uroczystości ŚDM.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/