piątek, 22 lipca 2016

Marsz ulicami Zawiercia - Światowe Dni Młodzieży 2016!

Dziś, 22 lipca popołudniu ulicami Zawiercia przeszedł Korowód Ewangelizacyjny w ramach obchodów Światowych Dni Młodzieży.

 
Podczas trwania ŚDM, w naszym mieście przebywa 250 pielgrzymów z Kanady, Libanu, Korei Południowej, Francji, Dominikany i Stanów Zjednoczonych. Wszyscy uczestnicy przyjechali na fontannę na plac św. Jana Pawła II autobusami z Blanowic, gdzie zwiedzali Sanktuarium. Następnie pielgrzymi wraz z wolontariuszami i mieszkańcami wyruszli z placu i przeszli ulicami 3 Maja, Pomorską, Reymonta, Daszyńskiego, Sikorskiego, Leśną i Sienkiewicza do bazyliki.
 
Sobotę pielgrzymi spędzą w Częstochowie na "Dniu Jedności", a już w niedzielę odbędzie się Koncert Ewangelizacyjny na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Więcej o tym tutaj.
 
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/