poniedziałek, 25 lipca 2016

Będzie prawoskręt z Kasprowicza w Zawierciu

Powołano właśnie komisję przetargową na wykonanie projektu dla zadania związanego z ulicą Kasprowicza. 


Według planów, dobudowany tam zostanie nowy pas jezdni, który będzie prawoskrętem do ulicy Paderewskiego. Ma to ułatwić ruch drogowy w tym miejscu. W godzinach szczytu zdarza się, że na ulicy tej tworzy się korek, a przecież DK78 jest również bardzo ruchliwa i trudno włączyć się do ruchu. Oprócz tego na całej długości ulicy Kasprowicza wyremontowany zostanie chodnik, wyłączając teren bezpośrednio przy komendzie policji. Ponadto oświetlone zostanie przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z Paderewskiego. 

Na razie jest to zamówienie na projekt, więc szacując prace mogą rozpocząć się być może w przyszłym roku. 

Warto przy tym przypomnieć, że również i Starostwo Powiatowe na plany na ułatwienie ruchu w centrum. Nowy pas do prawoskrętu ma powstać też na ulicy Sienkiewicza do ulicy Leśnej. Kilka metrów obok mają powstać przecież kolejne miejsca parkingowe oraz - nieoficjalnie - nowe pawilony handlowe. Czy to poprawi i faktycznie ułatwi kierowcom poruszanie się po mieście? Co jeszcze powinno się zmienić, by było lepiej?

2 komentarze:

  1. A co to zmieni??? I tak trzeba ustąpić pierwszeństwa. Niech lepiej wydadzą te pieniądze na przyspieszenie budowy obwodnicy.

    OdpowiedzUsuń
  2. PAWILONY HANDLOWE-czyj to pomysł.Pomysł do d...

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/