piątek, 24 czerwca 2016

Szpital ma najnowocześniejszy aparat

Oddział Okulistyczny Szpitala Powiatowego w Zawierciu od połowy czerwca dysponuje nowym aparatem OCT z dodatkową funkcją Angio-OCT. Aparat ten umożliwia szczegółową ocenę struktury siatkówki, pozwala na wizualizację przepływu krwi w naczyniach siatkówki i choriokapilarach bez użycia kontrastu. - To najnowsza metoda oceniająca jednocześnie struktury siatkówki, jak i funkcję mikrokrążenia - podkreśla lek. Anna Liszewska, kierownik Oddziału Okulistycznego zawierciańskiej lecznicy. Szpital Powiatowy w Zawierciu od listopada 2015 roku realizuje Program Lekowy Wysiękowej Postaci Zwyrodnienia Plamki Związanego z Wiekiem (AMD). Program lekowy jest realizowany w niewielkiej ilości placówek. Do Szpitala w Zawierciu przyjeżdżają pacjenci z najdalszych zakątków Południowej Polski. Zakupiona aparatura jest niezbędna do realizacji powyższego programu.

Szpital Powiatowy w Zawierciu jest jedną z nielicznych placówek na Śląsku która dysponuje takim aparatem - drugą, o ile nie jedyną, placówką publiczną w całym województwie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/