czwartek, 23 czerwca 2016

Skrzyżowanie ul. Rolniczej z ul. Wojska Polskiego będzie przebudowane

Szykuje się nowa inwestycja przy drodze krajowej. Przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Rolniczej z Wojska Polskiego.


Dzięki temu przedsięwzięciu, ruch drogowy w tym miejscu zostanie znacznie przyspieszony i ułatwiony. Według planów, dla wyjeżdżających z ulicy Rolniczej powstanie nowy pas do prawoskrętu na DK 78. Na skrzyżowaniu wybudowana zostanie również wyspa segregacyjna z kostki betonowej. W okolicy tego miejsca wyremontowane zostaną ponadto chodniki, a istniejące obecnie przejście dla pieszych wyznaczone zostanie kilka metrów dalej, co poprawi bezpieczeństwo pieszych.

Powołano już komisję przetargową, która przeprowadzi przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysu inwestorskiego.

4 komentarze:

 1. A kiedy zaczniemy coś czytac o glownej obwodnicy Zawiercia. Piszecie ze droga na Jure zaczyna sie w Zawierciu ale jakos to dziwnie wyglada. Patrzc na ta okropna droge to na 10 TIROW jada dwie zwykle osobowki. TRAGEDIA.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda ale dopóki Pyrzowic nie połączą z Częstochową obwodnica nie ruszy.....

   Usuń
 2. Prawda jest taka, że ulicą Rolniczą do DK78 dojeżdżają głównie kierowcy jadący od Myszkowa. Jak dobrze wiemy odcinek łączący obwodnicę DW791 z DK78 oraz rondo będą "wkrótce" oddane. W tym momencie rozwiązanie to nie ma większego sensu, może kilka lat temu owszem...

  OdpowiedzUsuń