czwartek, 23 czerwca 2016

Skrzyżowanie ul. Rolniczej z ul. Wojska Polskiego będzie przebudowane

Szykuje się nowa inwestycja przy drodze krajowej. Przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Rolniczej z Wojska Polskiego.


Dzięki temu przedsięwzięciu, ruch drogowy w tym miejscu zostanie znacznie przyspieszony i ułatwiony. Według planów, dla wyjeżdżających z ulicy Rolniczej powstanie nowy pas do prawoskrętu na DK 78. Na skrzyżowaniu wybudowana zostanie również wyspa segregacyjna z kostki betonowej. W okolicy tego miejsca wyremontowane zostaną ponadto chodniki, a istniejące obecnie przejście dla pieszych wyznaczone zostanie kilka metrów dalej, co poprawi bezpieczeństwo pieszych.

Powołano już komisję przetargową, która przeprowadzi przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysu inwestorskiego.

4 komentarze:

 1. A kiedy zaczniemy coś czytac o glownej obwodnicy Zawiercia. Piszecie ze droga na Jure zaczyna sie w Zawierciu ale jakos to dziwnie wyglada. Patrzc na ta okropna droge to na 10 TIROW jada dwie zwykle osobowki. TRAGEDIA.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda ale dopóki Pyrzowic nie połączą z Częstochową obwodnica nie ruszy.....

   Usuń
 2. Prawda jest taka, że ulicą Rolniczą do DK78 dojeżdżają głównie kierowcy jadący od Myszkowa. Jak dobrze wiemy odcinek łączący obwodnicę DW791 z DK78 oraz rondo będą "wkrótce" oddane. W tym momencie rozwiązanie to nie ma większego sensu, może kilka lat temu owszem...

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/