czwartek, 2 czerwca 2016

Rootzmans wystąpi na festiwalu w Opolu

Zespół Rootzmans, doskonale znany mieszkańcom Zawiercia, staje przed wielką szansą. Grupa wystąpi w najbliższy piątek 3 czerwca podczas 53. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu!


Chociaż większość członków zespołu pochodzi z pobliskich Włodowic, to wielu z nich jest mocno związanych z naszym miastem. Zawiercianie mieli okazję zobaczyć występ artystów na fontannie miejskiej podczas "Muzycznego Zawiercia". Ponadto zespół wystąpi podczas tegorocznych Dni Zawiercia, już 17 czerwca.

Szczególnie w ostatnim czasie kariera Rootzmans nabrała tempa. Zespół koncertuje w całej Polsce, zarówno w klubach jak i na imprezach plenerowych. Grupa współpracowała także ze znanymi artystami takimi jak zespół Enej czy też Popek. Teraz szykuje się kolejne ważne wydarzenie dla zespołu. Muzycy wystąpią podczas festiwalu w Opolu!


Koncert już jutro!
Koncert "Superdebiuty 2016" odbędzie się 3 czerwca o godzinie 23:00. Aby zagłosować na Rootzmans, należy wysłać SMS o treści D9 pod numer 7350. Nie ma limitu wysłanych smsów z jednego numeru. Głosować można przez 4 minuty od rozpoczęcia utworu. Do udziału w koncercie debiutów wpłynęło 156 zgłoszeń. Z nadesłanych zgłoszeń Komisja kwalifikacyjna wybrała 17 artystów, najbardziej wyróżniających się muzyczną osobowością. W kolejnym etapie muzycy zaprezentowali swoje umiejętności podczas przesłuchań w studiu radiowym w Warszawie. Spośród nich wybrano dziesięciu najlepszych wykonawców, którzy zaprezentują się na deskach opolskiego amfiteatru, w tym zespół Rootzmans z utworem „Ofiary zatrutego źródła”. 
 
Grupa zagra na Festiwalu, w składzie: Piotr Świderski (wokal, saksofon), Paweł Świderski (perkusja), Mariusz Świderski (perkusjonalia), Bartłomiej Zieliński (klawisze), Damian Wilk (bas) i Adrian Rał (gitara).

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/