wtorek, 31 maja 2016

Zawiercie współorganizatorem 73. Tour de Pologne - konferencja prasowa

Dziś, 31 maja w Urzędzie Miejskim w Zawierciu odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang i dyrektor sportowy Lech Piasecki oraz Witold Grim, prezydent miasta.

- Dziękuję za możliwość współpracy i za to, że wspólnie możemy przygotowywać imprezę na bardzo wysokim poziomie tu w Zawierciu. Tym wyścigiem możemy szczycić się i chwalić na całym świecie. - mówił Czesław Lang.

Tegoroczny Tour de Pologne odbędzie się w dniach 12 - 20 lipca 2016. Z Zawiercia wystartuje III etap we czwartek 14 lipca. Podobnie jak podczas poprzedniej edycji w centrum powstanie miasteczko startowe wraz ze wszystkimi atrakcjami, odbędzie się prezentacja zawodników, a następnie kolarze przejadą rundę honorową ulicami miasta. 

Po zakończeniu ubiegłorocznego wyścigu TdP, Zawiercie zostało uznane za najlepiej udekorowane miasto startowe. Ponadto na terenie imprezy zgromadziło się naprawdę wielu mieszkańców, na co zwracali szczególną uwagę organizatorzy oraz media. Podkreślali to również obecni dziś na konferencji Czesław Lang i Lech Piasecki.

- Myślę, że w tym roku również wyścig będzie cieszył się wielkim zainteresowaniem mieszkańców. Ja osobiście nie odebrałem negatywnych sygnałów odnośnie organizacji startu z Zawiercia po oraz drugi. Tour de Pologne to największe wydarzenie sportowe w naszym mieście. Patrząc na rozmach i siłę medialną wyścigu, uważam, że wraz z radnymi podjęliśmy dobrą decyzję o przeznaczeniu środków na organizację kolejnego startu z Zawiercia. - mówił Witold Grim.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/