poniedziałek, 9 maja 2016

Szpital przeprowadzi ankietę

Od 16 maja Szpital Powiatowy w Zawierciu będzie zbierał opinie pacjentów na swój temat. W kilku miejscach na terenie placówki pojawią się urny, a obok nich wyłożone zostaną ankiety, w których pacjenci będą mogli wyrazić swoją opinie m.in. na temat sposobu przyjęcia do szpitala, podejścia personelu medycznego czy nawet jakości serwowanych posiłków. 

- Chcemy jak najlepiej służyć naszym pacjentom, dlatego musimy poznać ich opinię, co oceniają pozytywnie, a co ich zdaniem wymaga zmiany. Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy powiatu zawierciańskiego czuli, że to ich szpital i że mogą mieć wpływ na jego funkcjonowanie – podkreśla Anna Pilarczyk-Sprycha, dyrektor szpitala.

Ankiety są anonimowe. W metryczce pacjenci podają jedynie wiek, płeć i wykształcenie. Opinie będą zbierane przez miesiąc. Później z ich wynikami zapoznają się pracownicy szpitala. To oni razem z dyrekcją placówki będą odpowiedzialni za realizację wniosków, jakie będą wynikały z przeprowadzonych badań opinii. 

- Mamy świadomość, że nie wszystko uda się nam zrobić od razu. Ale dzięki poznaniu opinii na temat funkcjonowania naszej placówki będzie nam łatwiej opracować i wdrożyć program koniecznych zmian, tak by szpital był miejscem przyjaznym pacjentom dodaje dyrektor.

Szpital Powiatowy w Zawierciu posiada 14 oddziałów w tym Szpitalny Oddział Ratunkowy. Placówka dysponuje 389 łóżkami. Zatrudnia 114 lekarzy, 231 pielęgniarek, 32 położne i 12 ratowników medycznych.

1 komentarz:

  1. Mam pytanie.Czy w naszym szpitalu jest zatrudniony też inny personel,czy tylko te wymienione grupy zawodowe?

    OdpowiedzUsuń