poniedziałek, 9 maja 2016

Szpital przeprowadzi ankietę

Od 16 maja Szpital Powiatowy w Zawierciu będzie zbierał opinie pacjentów na swój temat. W kilku miejscach na terenie placówki pojawią się urny, a obok nich wyłożone zostaną ankiety, w których pacjenci będą mogli wyrazić swoją opinie m.in. na temat sposobu przyjęcia do szpitala, podejścia personelu medycznego czy nawet jakości serwowanych posiłków. 

- Chcemy jak najlepiej służyć naszym pacjentom, dlatego musimy poznać ich opinię, co oceniają pozytywnie, a co ich zdaniem wymaga zmiany. Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy powiatu zawierciańskiego czuli, że to ich szpital i że mogą mieć wpływ na jego funkcjonowanie – podkreśla Anna Pilarczyk-Sprycha, dyrektor szpitala.

Ankiety są anonimowe. W metryczce pacjenci podają jedynie wiek, płeć i wykształcenie. Opinie będą zbierane przez miesiąc. Później z ich wynikami zapoznają się pracownicy szpitala. To oni razem z dyrekcją placówki będą odpowiedzialni za realizację wniosków, jakie będą wynikały z przeprowadzonych badań opinii. 

- Mamy świadomość, że nie wszystko uda się nam zrobić od razu. Ale dzięki poznaniu opinii na temat funkcjonowania naszej placówki będzie nam łatwiej opracować i wdrożyć program koniecznych zmian, tak by szpital był miejscem przyjaznym pacjentom dodaje dyrektor.

Szpital Powiatowy w Zawierciu posiada 14 oddziałów w tym Szpitalny Oddział Ratunkowy. Placówka dysponuje 389 łóżkami. Zatrudnia 114 lekarzy, 231 pielęgniarek, 32 położne i 12 ratowników medycznych.

1 komentarz:

  1. Mam pytanie.Czy w naszym szpitalu jest zatrudniony też inny personel,czy tylko te wymienione grupy zawodowe?

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/