wtorek, 31 maja 2016

"Świat oczami dziecka” – konkurs plastyczny

Nauczyciele z Przedszkola nr 1 w Zawierciu, działający przy Stowarzyszeniu Kreatywny Dzieciak, postanowili wykorzystać walory przyrodnicze Jury Krakowsko-Częstochowskiej do rozwijania wyobraźni i uzdolnień plastycznych wśród dzieci. 

Jura Krakowsko – Częstochowska to jedna z najbardziej malowniczych krain w Polsce. Dla wielu osób stanowi źródło inspiracji, a dla artystów wymarzony temat wszelkiego rodzaju prac plastycznych. Nauczyciele z przedszkola nr 1 w Zawierciu postanowili zarazić tą inspiracją przedszkolaki oraz dzieci z klas I – III. 

Od 1 maja br. realizowany jest projekt pt.: „Świat oczami dziecka”, którego celem jest między innymi poszerzenie wiedzy na temat Jury Krakowsko – Częstochowskiej. W ramach projektu zorganizowany zostanie konkurs plastyczny skierowany do przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych z powiatu zawierciańskiego. Prace konkursowe przedstawiające zabytki lub krajobrazy Jury Krakowsko-Częstochowskiej wykonywane będą na płachtach banerowych. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone oraz zawieszone w miejscach publicznych na terenie miasta Zawiercie. 

Udział w konkursie należy zadeklarować przy użyciu formularza zgłoszeniowego do 1 czerwca 2016. Wszelkich informacji udziela Joanna Janik-Jaworska pod numerem telefonu (32) 494 13 19 oraz mailowo: janik@crl.org.pl. Konkurs realizowany jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/