środa, 18 maja 2016

Skwer w Skarżycach przechodzi remont

W Skarżycach trwają prace związane z zagospodarowaniem centralnej części dzielnicy. Na podstawie wcześniej opracowanego projektu został zaaranżowany nowy skwer. 

Powstała duża rabata, którą obsadzono rodzimymi gatunkami roślin i krzewów, a całość obsypano korą. Wykonano także ścieżkę żwirową. Przy niej mieszkańcy postawili ławeczki, które dotąd stały w innym miejscu. Na pozostałym terenie założono trawnik. Ponadto wyeksponowana została istniejąca tablica księdza Alfonsa Nidermana dawnego proboszcza Skarżyc oraz skała. 

Dzięki temu centrum miejscowości zyskało całkowicie nowy wizerunek, przyjazny mieszkańcom jak i turystom, którzy w okresie wakacyjnym odwiedzają Skarżyce. W ramach inicjatywy zaplanowano również zakup oświetlenia oraz tabliczek opisujących rośliny, które zostały posadzone na utworzonej rabacie. 

Inicjatywa „Rozwój ogrodu i zagospodarowanie przestrzeni zielonej na rynku w miejscowości Skarżyce” realizowana jest w ramach projektu „Eco-lokalnie” dofinansowanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Prowadzi go Centrum Rozwoju Lokalnego.
fot. CRL

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/