sobota, 21 maja 2016

Porody z uśmiechem w zawierciańskim szpitalu

Szpital Powiatowy w Zawierciu wprowadził możliwość porodu w znieczuleniu zewnątrzoponowym. 

Z tego znieczulenia może skorzystać każda pacjentka porodówki. Warunkiem jest brak przeciwwskazań położniczych. Przyszła mama musi też wcześniej być skonsultowana przez lekarza anestezjologa. 

 
- Zaczęliśmy w naszym szpitalu nową drogę porodów. Nazywamy je porodami z uśmiechem na twarzy, bo podanie znieczulenia zmniejsza dolegliwości związane z narodzinami dziecka, ale pacjentki, które decydują się na podanie znieczulenia zewnątrzoponowego muszą jednak pamiętać, że ostateczną decyzję zawsze podejmuje lekarz podkreśla Dagmara Makowska – Mainka, kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego. 

Umożliwienie porodów w znieczuleniu jest kolejnym etapem wprowadzanych zmian w świadczeniach medycznych oferowanych przez szpital. - Szpital w Zawierciu po prostu nadrabia zaległości. Naszym celem jest zapewnienie standardu leczenia takiego, jaki oferują renomowane ośrodki medyczne w województwie – zapewnia Anna Pilarczyk- Sprycha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu. 

Dobra informacja jest też taka, że przyszłe mamy, które zdecydują się rodzić w znieczuleniu nie będą ponosiły żadnych kosztów. To świadczenie w całości finansowane jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 

mp

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/