czwartek, 5 maja 2016

Nowa droga i rondo coraz bliżej

Trwa budowa III odcinka ulicy Inwestycyjnej, czyli tzw. zachodniej obwodnicy Zawiercia. Obecnie droga prowadzi od ulicy Mrzygłodzkiej do ulicy Podmiejskiej. Teraz dołączy ona do drogi krajowej nr 78, tj. do ulicy Wojska Polskiego. Tym samym z "krajówki" będzie można przejechać przez całą Strefę Aktywności Gospodarczej i wyjechać na drogę w kierunku Myszkowa. To ukłon w stronę inwestorów, którzy planują rozpoczęcie budowy swoich zakładów w SAG. Przypomnijmy, że na ten rok cztery nowe firmy wyraziły chęć wybudowania nowych fabryk na tych terenach. 

W miejscu, gdzie ulica Inwestycyjna połączy się z ulicą Wojska Polskiego powstanie duże rondo. Trwają tu obecnie prace. Powstał już tzw. bajpas, czyli tymczasowa droga, którą kierowcy będą przejeżdżać na czas  budowy ronda. W ciągu najbliższych dni pas zostanie otwarty i ruch zostanie skierowany właśnie tam. Drogowcy muszą przygotować się na utrudnienia, które mogą potrwać kilka lub kilkanaście tygodni. 

Dotychczas prace związane z budową tzw. zachodniej obwodnicy Zawiercia przebiegają sprawnie, więc nie wyklucza się, że roboty mogą zostać ukończone jeszcze przed końcem wakacji. Warto dodać, że Urząd Miejski ma już poważne plany jeśli chodzi o dalszy ciąg tej drogi. Dalej ulica Inwestycyjna w ramach IV etapu ma biegnąć na południe, za osiedlem domków jednorodzinnych i za ogródkami działkowymi i ma dołączyć do drogi wojewódzkiej nr 796 w rejonie "Kądzielowa".

Zobaczcie zdjęcia!1 komentarz:

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/