środa, 4 maja 2016

Mówili o oddziale ratunkowym i o pakiecie onkologicznym

Dziś, 4 maja, w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne. Poruszono temat współpracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z Podstawową Opieką Zdrowotną. Mówiono też o wdrażanym obecnie Pakiecie Onkologicznym.

Na początku konferencji wystąpił nowy kierownik SOR dr Czerosław Kijonka. Przedstawił on w trakcie prezentacji sposób i zakres działania Oddziału Ratunkowego. Mówił też jak wygląda praca w SOR, jak przebiega tam rejestracja i segregacja medyczna. Przy okazji powiedział też o nowym systemie przyjęć, czyli o tzw. systemie triage. Pacjenci oznaczani są teraz kolorami, które odpowiadają stanom w jakich się znajdują.

- W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym rejestruje się 70 - 80 pacjentów na dobę. Około 50 % z nich jest w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Około 10 % znajduje się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, natomiast aż 40 % stanowią pacjenci, którzy mogliby pozyskać poradę lekarską w POZ. - podkreślał podczas prezentacji dr Kijonka.

Następnie swoją prezentację przedstawiła Małgorzata Grabowska, która została powołana na koordynatora pakietu onkologicznego. Celem programu jest jak najszybsze zdiagnozowanie i bezzwłoczne rozpoczęcie leczenia pacjenta, u którego podejrzewa się chorobę nowotworową. Jak zapowiedziała dyrektor szpitala, Anna Pilarczyk-Sprycha, to dopiero początek takich spotkań. Nowa dyrektor planuje zorganizować kolejne konferencje, by informować o zmianach, planach i działaniach szpitala. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/